Wykaz

Utworzono: 18-02-2025

Zgodnie z art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r, o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 1145 ze zm.), podaje do publicznej wiadomości wykaz w sprawie nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia:

Określenie nieruchomości: nieruchomość gruntowa, na której znajduje się budynek z pawilonem handlowo usługowym nr 10/16 (nowa numeracja), nr 22 A/48 (stara numeracja), znajdujący się na terenie Centrum Handlowego w obrębie 7 miasta Lęborka, stanowiący część działki nr 771/24, przy ul. Handlowej, KW SL1L/00045393/1.

Przeznaczenie nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego:

Nieruchomość zgodnie ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w mieście Lęborku, położona jest przy ul. Handlowej, znajduje się na terenie elementarnym 10.UU.06 o podstawowym przeznaczeniu terenu: tereny zabudowy usługowej.

Powierzchnia: 13,59 m²

Cel i tryb wydzierżawienia nieruchomości: wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej na rzecz właściciela nakładów.

Czas trwania umowy : 10 lat.

Stawka czynszu w 2025 roku: 179,53 zł netto/ miesięcznie.

Od obowiązującej stawki czynszu dzierżawca obowiązany będą opłacać podatek VAT, płatnego wraz z czynszem w skali miesiąca. Z dniem pierwszego kwietnia 2025 roku i każdego następnego roku stawka czynszu dzierżawnego zostanie powiększona o wskaźnik wzrostu cen, towarów i usług za rok poprzedni ogłaszany przez GUS, na podstawie pisemnego zawiadomienia Dzierżawcy przez Wydzierżawiającego.

Okres wywieszenia wykazu: 18.02.2025 r – 11.03.2025 r