Skocz do głównej treści strony

Aktualności

  • W dniu 24 lipca o godz. 13.00 w "Stacji Kultura" odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych gości, inaugurująca Lęborskie Dni Jakubowe.

     

  • Harcerstwo na ziemi lęborskiej ma swoją siedemdziesięcioletnią tradycję i jest głęboko zakorzenione w sercach mieszkańców. Członkowie ZHP zawsze starali się działać na rzecz miasta i regionu. Pierwsze drużyny harcerskie na naszym terenie pojawiły się w 1945 roku. Przez 70 lat lęborskie harcerstwo rozwijało się i ewoluowało wraz z otaczającą rzeczywistością, kształtując charaktery i postawy, wychowując patriotów i aktywnych obywateli.
  • Już 25 lipca br. odbędzie się w Lęborku XV Bieg Uliczny św. Jakuba. Bieg  ulicami Lęborka przeprowadzany jest na dystansie 10 km. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.
  • Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-26 lipca 2015r. /piątek, sobota, niedziela/ na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. Na czas trwania imprezy część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączonych z ruchu tj.: część ul. Waryńskiego, Orzeszkowej, Kard. S. Wyszyńskiego, Armii Krajowej.
  • Już po raz ósmy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” w ramach Lęborskich Dni Jakubowych zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni - od 24 do 26 lipca - wydarzeń na lęborskim deptaku, z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w te dni będą spacerowali Staromiejską.
  • W sobotę, 25 lipca br. w Lęborku odbędzie się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie, który już po raz dziewiąty towarzyszy Lęborskim Dniom Jakubowym. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku.

     

  • Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje dodatkowymi środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych, w szczególności dla osób do 30 roku życia i zaprasza pracodawców do składania wniosków o zorganizowanie stażu na terenie powiatu lęborskiego.

     

  • W sobotę w Zielonej Górze zakończył się Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, znakomicie spisali się zawodnicy klubu LOK „Lider-Amicus” Lębork.
  • Zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) – opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

  • Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2016 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi (…)
  • XI sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 24 lipca 2015 r. o godzinie 11.00  w  Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.

     

  • Jedną z bohaterek wystawy jest matka chrzestna statku "Lębork", zwodowanego w 1974 roku. Zofia Witkowska była nauczycielka, organizatorką oświaty po II wojnie światowej i długoletnią dyrektorką Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.  Statek "Lębork" należał do serii drobnicowców mogących przewozić także kontenery.
  • W związku z przebudową ul. Syrokomli - na odcinku od ul. Cegielnianej do granic miasta, z dniem 20 lipca 2015 r. wprowadzona zostanie na tej ulicy tymczasowa organizacja ruchu. W czasie trwania remontu, tj. do dnia 30.09.2015 r, obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

     

  • Zachęcamy do śledzenia informacji zawartych na profilu grupy „Aktywni w Lęborku i okolicach” na popularnym Facebook-u. Założycielka grupy planuje zgromadzić w jednym miejscu informacje dla osób, które uprawiają jakąkolwiek formę ruchu, jednocześnie zachęcając osoby, które zajmują się organizowaniem takich przedsięwzięć - do powiadamiania o nich. Już teraz można zapoznać się z aktualnymi terminami zajęć zumby oraz spacerów dla fanów nordic walking.
  • Nasza największa coroczna impreza – Święto Miasta, jakim są Lęborskie Dni Jakubowe zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędą się one w dniach 24-26 lipca.

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF