Urząd Miejski w Lęborku

Zespoły

Zespół wokalny "Sensus Musicus"

 „Sensus Musicus" to grupa wokalistów o szerokich zainteresowaniach i bogatym doświadczeniu muzycznym. Wykonują zarówno muzykę kantatowo-oratoryjną, od renesansowej po współczesną, jak też świecką muzykę chóralną pochodzącą z różnych kręgów kulturowych.


Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” powstał w 2004 roku przy Lęborskim Stowarzyszeniu św. Jakuba Apostoła,  od 2008 roku działa przy Lęborskim Centrum Kultury ”Fregata” w Lęborku. Obecnie liczy 40 osób skupionych w trzech grupach: tanecznej, wokalnej oraz kapeli.

 


Regionalny Zespół Lewino

 Założeniem zespołu jest godne reprezentowanie naszego Miasta, Małej i Dużej Ojczyzny. Śpiewem i muzyką staramy się ocalić od zapomnienia stare pieśni i piosenki kaszubskie. W zależności od okoliczności - wykonujemy pieśni kościelne, patriotyczne, biesiadne, a przede wszystkim tradycyjny repertuar kaszubski


Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska

 Orkiestra Dęta "ZIEMIA LĘBORSKA " - utworzona została na bazie kapeli i grupy tanecznej Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska", członków nieistniejącego już dziś zespołu „Młodość" oraz absolwentów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lęborku.


Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF