Promocja "Klątwy Nipkowa" za nami
Książka powstała niejako na zamówienie, w związku z obchodami 150 rocznicy urodzin lęborskiego wynalazcy telewizji Paula Nipkowa. Tym niemniej autorowi dano wolną rękę w tworzeniu postaci i fabuły. W wyniku ponad półrocznej pracy powstała dynamiczna i pasjonująca powieść, której akcja toczy się głównie w Lęborku.
Lębork jest główną areną wydarzeń - tych współczesnych i tych sprzed lat - ale odwiedzamy także Słupsk, Ustkę, Łebę, a nawet Berlin. Każdy, kto weźmie ten tom do ręki, dostanie solidną porcję sensacji, a przy okazji dowie się czegoś o Nipkowie, Lęborku, Kaszubach i skomplikowanej historii tego regionu - wyjaśnia Arkadiusz Niemirski.
Trzyosobowa komórka Komendy Głównej Policji, wpada na trop przemytu dzieł sztuki na wielką skalę. Kruk - szef złodziejskiej szajki - od lat pozostaje nieuchwytny. Komisarz Kent stoi wreszcie przed szansą złapania wpływowego gangstera. Całą operację utrudnia śmierć głównego świadka, a Kruk porywa młodą dziewczynę Ankę. Za uciekinierami rusza pościg i detektywi trafiają do Lęborka. W tym samym czasie na dnie Atlantyku, poszukiwacz skarbów Paul Caden wydobywa z zatopionej niemieckiej łodzi podwodnej sejf.
To odkrycie sprowadza do Lęborka tajne Bractwo Stylusa, które pragnie odnaleźć tajemniczy rękopis, słynnego wynalazcy Paula Nipkowa. Wkrótce losy wszystkich postaci splatają się ze sobą. Komisarz Kent i jego zespół szybko odkrywają, że gra toczy się nie tylko o manuskrypt. Z zeznań świadka wynika, że w Lęborku przebywa ktoś potężniejszy od Kruka. Ktoś, kto chce przechytrzyć wszystkich i zagarnąć skarb dla siebie.
Arkadiusz Niemirski (ur. 1962, Warszawa) jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 r. zadebiutował powieścią "Pan Samochodzik i skarby wikingów".
Do 2006 r. wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 r. nakładem wrocławskiego wydawnictwa Ossolineum ukazała się jego pierwsza "oryginalna" powieść detektywistyczna dla młodzieży "Pojedynek detektywów", a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych "Zbrodnia prawie doskonała".