„Wspieraj mądrze" - zaproszenie do udziału w konferencji
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Lęborku zaprasza dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych, osoby pracujące z dzieckiem i rodziną do udziału w konferencji pt. „Wspieraj mądrze”. Wydarzenie zaplanowane jest na poniedziałek, 7 kwietnia 2025 r., od 9.00 do 15.00. Miejscem konferencji będzie sala audiowizualna Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych przy ul. Marcinkowskiego 1. Wydarzenie objęli patronatem Starosta Lęborski Tomasz Litwin i Burmistrz Miasta Lęborka Jarosław Litwin.
Program konferencji:
9.00-9.15 - rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości
9.15-10.15 - Wykład pt. „Przemoc rówieśnicza – przyczyny, konsekwencje, przeciwdziałanie”
dr n. med. Agata Cichoń – Chojnacka - specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta systemowy. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęła specjalizację z psychiatrii wieku rozwojowego. Następnie podjęła studia z zakresu oddziaływań psychoterapeutycznych w wieku rozwojowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz trzyletni kurs „Systemowe rozumienie rodziny" niezbędny w diagnostyce i dalszej terapii dzieci i ich rodzin.
10.15-11.15 - Wykład pt. „Mosty porozumienia – o relacjach słów kilka…”
Dr Kamila Olga Stępień – Rejszel - doktor nauk społecznych, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (CBT), psycholog, pedagog, edukator pozytywnej dyscypliny, praktyk metody Kids Skills i nauczyciel akademicki. Prowadzi własną praktykę psychologiczną, organizuje aktywne warsztaty i kursy on-line. Pisze artykuły do takich czasopism jak: „Charaktery”, „Mój przedszkolak”, „Życie Szkoły”, „Zwierciadło”, „Newsweek Psychologia”.
11.15-11.30 - Przerwa kawowa
11.30-12.30 – Wykład pt. „Zrozumieć autystyczne spektrum zaburzeń”
dr Agnieszka Cieszyńska - od wielu lat aktywnie działająca na rzecz środowiska osób z ASD, osób z niepełnosprawnością̨ intelektualną, wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem. W swych badaniach koncentruje się wokół zagadnień związanych z tematyką różnorodności neurologicznej, prawami osób z niepełnosprawnościami, prawami osób wykluczonych społecznie i zagrożonych wykluczeniem. Od wielu lat prowadzi warsztaty dla różnych grup i środowisk, których celem jest zwiększanie świadomości na temat Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Przez wszystkie lata swej działalności pedagogicznej brała udział w licznych kursach i szkoleniach, także poza granicami kraju związanych z tematyką ASD. Pełniła funkcję redaktorki w czasopiśmie naukowym zajmującym się tematyką niepełnosprawności. Autorka monografii oraz tekstów naukowych związanych z problematyką niepełnosprawności intelektualnej oraz z tematyką ASD.
12.30-13.15 – Wykład pt. „Budowanie relacji w oparciu o przestrzenie edukacyjne”
Adam Perzyński – ekspert w projekcie „Laboratoria Przyszłości w praktyce – warsztatownia”, nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki z 24-letnim stażem, od 10 lat dyrektor SP nr 27 w Gdańsku. Założyciel UKS "Europejczyk" oraz Stowarzyszenia Przyjaciół SP 27. Autor innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych, prelegent, szkoleniowiec oraz wykładowca. Podwójny zwycięzca plebiscytu „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” w kategorii „Przedsiębiorczy w edukacji”. Dwukrotnie wyróżniony na Liście 100 osób rozwijających umiejętności cyfrowe w Polsce.
13.15-14.45 – Wykład pt. „Dlaczego warto być życzliwym?”
Psycholog Maria Rotkiel – psycholog, psychoterapeuta, diagnosta, doradca, oraz trenerka motywacyjna, mówca inspirujący, dydaktyk, trener biznesu, publicystka, pisarka, doradca PR oraz HR, ekspert w mediach.
Link do rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTwrcDPfKe6r2HAOCnnBe5eIXrNo9nGM3RiXf7rFj2PdY5gw/viewform