Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Edukacja ekonomiczna wspólnym celem polskich samorządów i sektora finansowego

Wtorek, 6 lutego 2018

350 gmin, w tym 16 miast wojewódzkich – od kilku miesięcy jednostki samorządu terytorialnego w Polsce aktywnie włączają się w jeden z największych europejskich programów edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji”, realizowany przez sektor finansowy w Polsce. Do tego grona dołączyła Gmina Miasto Lębork, która oficjalnie przystąpiła do współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym.

Więcej

Tabliczki oznaczą obiekty zabytkowe

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Obiekty znajdujące się w Gminnej Ewidencji Zabytków sukcesywnie oznaczane są stosownymi tabliczkami. W tym celu Miasto Lębork zakupiło 50 estetycznych i wykonanych z trwałych materiałów tabliczek o wymiarach 15 na 30 cm. Część z nich została już umieszczona m.in. na elewacji budynków dworca kolejowego, zaplecza ratusza czy obiektach szkół podstawowych nr 1 i 3. Trwa montaż oznaczeń na kolejnych budynkach. Zobowiązanie do oznaczenia obiektów zabytkowych miasto wpisało do „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami miasta Lęborka na lata 2015-2018”.

Więcej

35 utwardzonych miejsc parkingowych na Tczewskiej i Krzywoustego

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Zakończyły się prace przy budowie utwardzonych miejsc parkingowych na osiedlu przy ulicach Tczewskiej i Krzywoustego w sąsiedztwie restauracji McDonald’s. Płytami typu YUMB utwardzony został teren o powierzchni 1002 m2. W różnych częściach osiedla powstało w ten sposób 35 funkcjonalnych miejsc parkingowych.

Więcej

„FERIE Z RAKIETĄ” - Halowy Turniej Tenisa Ziemnego

Czwartek, 1 lutego 2018

W dniach 29 i 31 stycznia przeprowadzony został singlowy turniej tenisowy. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w kategoriach: chłopców,  dziewcząt oraz kategorii najmłodsi.

Więcej

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany

Środa, 31 stycznia 2018

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Więcej

Dotacje, szkolenia, kursy i studia. Nabór do projektu "Nowy Start"

Środa, 31 stycznia 2018

Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do udziału w projekcie „Nowy Start”. Projekt „Nowy Start” to nawet 47. tys. zł dotacji na start działalności gospodarczej oraz bezpłatne szkolenia i studia podyplomowe. Szczegółowych informacji udziela Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku przy ul. Krzywoustego 1

Więcej

Budowa kanalizacji deszczowej i jezdni na Szarych Szeregów

Środa, 31 stycznia 2018

Trwają prace drogowe na ulicy Szarych Szeregów. Obecnie prowadzone roboty przy budowie kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem będzie wykonanie asfaltowej jezdni.

Więcej

Nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku

Wtorek, 30 stycznia 2018

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2018 roku zmianie ulega czas pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku. Urząd będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Więcej

Silny wiatr

Poniedziałek, 29 stycznia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem  na obszarze woj. pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie w dniu 29.01. do godz. 10.00 w dniu 30.01.2018 silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, z porywami do 90 km/h, w nocy do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Więcej

Nabór do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019

Piątek, 26 stycznia 2018

Od 1 marca 2018 roku rozpoczyna się nabór na rok szkolny 2018/2019 do lęborskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Nabór do szkół podstawowych rozpocznie się 3 kwietnia.

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki po IV kolejce

Piątek, 26 stycznia 2018

Rozegrana została 4 kolejka rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Była to przedostania kolejka przed rundą play-off. Pauzowały dwa zespoły, lider Romek Lębork i wicelider Klaja Cafee, 7 pozostałych zespołów walczyło o ligowe punkty.

Więcej

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne wyróżnione

Czwartek, 25 stycznia 2018

Rozświetlmy Lębork wyłonił najciekawsze tegoroczne dekoracje świąteczne w Lęborku. Podsumowanie konkursu miało miejsce 24 stycznia w Bramie Kaszubskiego Pierścienia. Nagrody i wyróżnienia przyznała komisja konkursowa w 3 kategoriach.

Więcej

XIV Miejski Przegląd Jasełek

Czwartek, 25 stycznia 2018

Kolejna, XIV edycja Miejskiego Przeglądu Jasełek, odbyła się w Lęborskim Centrum Kultury FREGATA w miniony piątek 19 stycznia. W pierwszej części zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli nr 1, 2, 5, 6, 9, 10, Niepublicznego Przedszkola Baśniowego oraz Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina”.

Więcej

Ferie 2018 na sportowo

Czwartek, 25 stycznia 2018

Na czas zbliżających się ferii szkolnych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku przygotowało cykl zawodów sportowych „Ferie 2018 na sportowo”

Więcej

Miejskie inwestycje roku 2017 na interaktywnej mapie

Wtorek, 23 stycznia 2018

Rok 2017 to kolejny, bardzo owocny czas dla miejskich inwestycji. Nie zabrakło dużych przedsięwzięć jak budowa mieszkań komunalnych, mostu na Weterynaryjnej, jak i tych małych np. remonty kładek przy ogrodach działkowych czy postawienie kilkudziesięciu ławek w Parku im. Michalskiego. Wszystkie inwestycje z roku 2017 wraz z opisem i zdjęciami, a także te z wcześniejszych lat dostępne są na interaktywnej mapie inwestycji pod adresem www.lebork.pl/map

Więcej

Wieczorny rajd po Lęborku

Wtorek, 23 stycznia 2018

Ponad 100 osób wzięło udział w trzeciej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej ze Szczenurzy, a także turyści indywidualni ze Słupska i Trójmiasta.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF