Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Już w najbliższą sobotę tj. 14 kwietnia br. o godz.11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku zostanie przeprowadzony czwarty z pięciu biegów zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018.

Więcej

Majowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn 6-osobowych

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

3 Maja 2018 roku odbędzie się Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych urodzonych w roku 2009 i 2010. Drużyny powinny składać się z minimum sześciu zawodników (5 zawodników w polu + bramkarz), maksimum dziesięciu zawodników.

Więcej

Sukces lęborskich uczniów w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Piątek, 6 kwietnia 2018

Grupa uczniów, pasjonatów historii z lęborskich szkół podstawowych uczciła 100-lecie niepodległości Polski wspaniałym sukcesem odniesionym w finale wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, który odbył się 5 kwietnia br. Tematyka konkursu związana była z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i obejmowała  okres 1887-1922. Uczniowie lęborskich szkół zdobyli najwyższe laury w konkursie. Dwoje z nich z najwyższym wynikiem: Magdalena Nawrot (Szkoła Podstawowa nr 1) oraz Hubert Stencel (Szkoła Podstawowa nr 8) zakwalifikowało się do etapu centralnego w Warszawie.

Więcej

Bezpłatne konsultacje - jak pozyskać fundusze europejskie

Piątek, 6 kwietnia 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilne go Punktu Informacyjnego (MPI).Bezpłatne konsultacje odbędą się ​11 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5 (sala nr 9) w godzinach 10:30-13:00.

Więcej

Koncert „Już nie zapomnisz mnie” – stare szlagiery we „Fregacie”

Piątek, 6 kwietnia 2018

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”  zaprasza na koncert pod tytułem „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasz Stockingera, wybitnego polskiego aktora teatralnego i filmowego. To  wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ul. Gdańskiej 12. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina lub za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl

Więcej

Budżet Obywatelski na 2019 rok - Lista projektów

Czwartek, 5 kwietnia 2018

W dniach 1-31 marca 2018 mieszkańcy miasta składali propozycje projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. W wyznaczonym terminie wpłynęły 42 wnioski.

Więcej

Szkolenie o projektach w Starostwie

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we współpracy z Departamentem Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza w dniu 11 kwietnia 2018 na szkolenie poświęcone zagadnieniom dostępności i równości szans w projektach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lęborku przy ulicy Czołgistów 5, w godz. 10.00-14.00. 

 

Więcej

Kładą asfalt na Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego

Środa, 4 kwietnia 2018

Walce drogowe zakończą dziś prace na ulicy Szarych Szeregów. Na 230 metrowym odcinku układana jest ostatnia warstwa asfaltu. Jutro droga będzie w pełni przejezdna dla mieszkańców a drogowcy przeniosą się na pobliską ulicę gen. Sosabowskiego. Tam także na położenie czeka ostatnia asfaltowa warstwa ścieralna.

Więcej

Niebieskie wstążeczki – znak solidarności z osobami z autyzmem

Środa, 4 kwietnia 2018

2 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jednym z symboli solidarności z osobami z zaburzeniami autystycznymi jest niebieska wstążeczka. Właśnie z takimi wstążeczkami do ratusza przybyli dziś przedstawiciele lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” by spotkać się z Burmistrzem Witoldem Namyślakiem i jego zastępcą Marianem Kurzydło.

Więcej

Możliwość zaszczepienia dzieci przeciwko pneumokokom

Środa, 4 kwietnia 2018

Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 można bezpłatnie zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, dające skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc i ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez streptococcus pneumoniae. Zaszczepione mogą zostać dzieci do ukończenia 5 roku życia, tj. urodzone w latach 2013-2016.

Więcej

Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”  zaprasza do udziału w wydarzeniach Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Impreza pod Honorowym Patronatem Burmistrza Lęborka organizowana jest już po raz piąty. W tym roku odbywać się będzie w dniach od 5 do 7 kwietnia 2018r.

Więcej

Umowa na budowę tunelu pod torami podpisana

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Pod koniec marca br. podpisano umowę na budowę długo wyczekiwanego  tunelu pod torami łączącego dworzec PKP z ulicą Żeromskiego. Przetarg na wykonanie tunelu wygrała firma WANT sp. z o.o z Tczewa. Wartość złożonej oferty opiewała na 6 mln 567 tys. zł. W ramach inwestycji wybudowany (przedłużony) o 25 metrów zostanie tunel pod torami w kierunku ul. Żeromskiego, wybudowane zostaną zadaszone schody, odwodnienie oraz winda. Prace mają zakończyć się do końca marca 2019 roku.

Więcej

Miejska dotacja na zakup wozu strażackiego

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Rada Miejska 23 marca br. podjęła uchwałę o udzieleniu dotacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku na zakup ciężkiego, uterenowionego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przekazana kwota 460 tys. zł otwiera drogę na pozyskanie przez strażaków ochotników dofinansowania z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Jeżeli dofinansowanie zostanie uzyskane zakup zrealizowany zostanie do końca roku 2018. Całkowity koszt zakupu i wyposażenia pojazdu to ok. 1 mln zł.

Więcej

Dokopali się do fundamentów. Przebudowa Wieży Ciśnień

Piątek, 30 marca 2018

Trwają intensywne prace ziemne przy tzw. Wieży Ciśnień. Przebudowa tego górującego na miastem obiektu w Parku Chrobrego pozwoli na uruchomienie w wieży platformy widokowej oraz umożliwi aranżację wolnych pomieszczeń na inne funkcje. Wokół budynku prowadzone są głębokie wykopy odsłaniające fundamenty budowli. Częściowo odsłonięty został także zbiornik systemu wodociągowego miasta. Dokopano się także do dna starej studni. Pracują przy niej archeolodzy.

Więcej

Projekt PUP - Praca dla Pomorzan

Piątek, 30 marca 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Funduszu Pracy na realizację Programu Regionalnego „Praca dla Pomorzan” na terenie powiatu lęborskiego.

Więcej

Przedszkolaki złożyły wielkanocne życzenia

Piątek, 30 marca 2018

W czwartek 29 marca br., sympatyczne przedszkolaki z grupy sześciolatków wraz z opiekunami z Przedszkola Nr 5 gościły w Ratuszu. W swoim gabinecie małych gościł i ich opiekunki witał Burmistrz Miasta - Witold Namyślak. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF